@mirkamirtzi www.instagram.com/mirkamirtzi 
Agonmom www.agonmom.com 
Alan Maailma www.alanmaailma.matkabloggaajat.fi 
Alicanteen.com www.alicanteen.com
Andalusian auringossa www.andalusianauringossa.com 
Ansku BCN www.anskubcn.com 
Archie gone Lebanon www.Aechiegonelebanon.pallontallaajat.net
Artsin matkablogi www.rantapallo.fi/artsinmatkablogi
Aurinkoa etsimässä http://www.lily.fi/blogit/aurinkoa-etsimassa
Beach house kitchen www.beachhousekitchen.fi
Bella Marias https://www.instagram.com/bellamarias/?hl=fi
Bubble bath time http://rosebath.blogspot.fi
Cocoa etsimässä http://www.cocoaetsimassa.fi/
Curious Feet www.curiousfeet.com
Deep Red Blues www.deepredblues.com
derya dincer www.deryadincer.com
Destination LOMA http://www.rantapallo.fi/destinationloma/
Duunireissuja www.rantapallo.fi/duunireissaaja
Elämää ja Matkoja www.rantapallo.fi/elamaajamatkoja
Fangirl Quest www.fangirlquest.com 
Feather On The Move www.featheronthemove.com
Finnish Travel Blog www.finnishtravelblog.com
Haavematkoja www.haavematkoja.pallontallaajat.net
Hannan soppa www.hannansoppa.com
Hear the World’s Whisper http://www.rantapallo.fi/maelle/
Hellan ja viinilasin välissä www.hellanjaviinilasinvalissa.blogspot.com
Hellapoliisi www.hellapoliisi.fi
Hidasta matkailua aloittelijoille https://freedomforbreakfast.wordpress.com/
Himomatkaajan turinoita http://www.rantapallo.fi/himomatkustaja/
I rest my case – työelämä www.testikuskit.fi/blogit/i-rest-my-case-tyoelamaa
Ihana Wellness www.ihanawellness.com
Ikilomalla www.ikilomalla.fi
Iloinen Kulkuri http://iloinenkulkuri.blogspot.fi/
jartambakeltembe https://jartambakeltembe.wordpress.com/  
Jeanette Seflin Reseblogg www.jeanetteseflin.com
Jonon eka / Karavaanarit http://jononeka.blogspot.fi/
Kaasu korjaa www.testikuskit.fi/blogit/kaasu-korjaa
Kahvakuula kainalossa https://kahvakuulakainalossa.blogspot.fi/
Kaiken Maailman Matkoja http://lauranmukana.pallontallaajat.net/
Katri Hooked On Http://katrihooked.blogspot.com
Kaukaa haettua http://www.rantapallo.fi/kaukaahaettua/
Kaukokaipuu http://kaukokaipuumatkablogi.net/
Kerran poistuin kotoa www.rantapallo.fi/kerranpoistuinkotoa
Kirjamatkat http://kirjamatkat.wordpress.com
Kohteena maailma http://kohteenamaailma.fi
Kotona kaikkialla www.kotonakaikkialla.fi
Kristallin kirkkaasti www.testikuskit.fi/blogit/kristallin-kirkkaasti
Kulkutautiset http://www.kulkutautiset.com
La Vida Loca 2.0 www.sarrrri.com
Laamanaaman maailma https://laamanaama.com
Lanttimatkat https://m.youtube.com/channel/UCOxWRJaiVF3MuQqq4T883yg?
L’art of fashion http://lartoffashion.com
Lentopelko http://lentopelkoblogi.net
Levoton matkailija http://www.rantapallo.fi/curious0girl/
Liniz Travel & Lifestyle http://liniztravel.com/
Live now – dream later http://livenowdreamlater.net/
Lomavinkit.fi www.lomavinkit.fi
London and beyond www.rantapallo.fi/lena
Lyhyenä hetkenä http://piapas.com
Lähinnä Kauempana -matkablogi www.lahinna.blogspot.fi
Lähtöportti www.rantapallo.fi/lahtoportti
Lähtöselvitetty www.lahtoselvitetty.matkabloggaajat.fi
Maa Quzuu www.rantapallo.fi/maaquzuu
Maailman äärellä -matkablogi https://maailmanaarella.com
Maarit Helena http://www.maarithelena.com
Mai Wanderlust And Beyond https://maiwanderlustandbeyond.blogspot.fi/
Mamman leivontanurkka http://mammaleipoo.vuodatus.net/
Mangostania http://mangostania.matkasto.net
Marika World http://www.rantapallo.fi/marikaworld/
Marliinjea ja skitareita kotoa ja kaukaa http://www.rantapallo.fi/makairamartin/
Matkabloggaajat.fi http://matkabloggaajat.fi
Matkablogi Lähdetään Taas www.lahdetaantaas.blogspot.com
Matkailoja www.matkailoja.fi
Matkakuume http://matkakuume.net
matkallatransilvaniassa www.matkallatransilvaniassa.blogspot.ro
Matkapatonki www.matkapatonki.fi
Matkasto http://matkasto.net 
Matkustaja – valmiina lähtöön http://www.rantapallo.fi/matkustaja/
Me Viisi -matkailublogi www.meviisi.net
Merjan matkassa www.rantapallo.fi/merjanmatkassa
Metallia Matkassa http://metalliamatkassa.com
Metkaamatkustelua http://metkaamatkustelua.blogspot.fi
Mieletön unelma http://mieletonunelma.blogspot.fi/
Milja Köpsi http://blogit.iltalehti.fi/milja-kopsi/
muistamaista https://muistamaista.com/
Muru Mou http://www.rantapallo.fi/murumou
Mutkia Matkassa www.rantapallo.fi/mutkiamatkassa
Noora Kurkela www.Noorakurkela.com
Näkymiä vihreältä kukkulalta http://kukkulalta.com/
Optimismia ja energiaa www.optimismiajaenergiaa.bellablogit.fi
Palmuasema www.palmuasema.fi
Pandeia Partners www.pandeiapartners.com
Panun matkat https://panunmatkat.com
Parasta lähteä nyt https://parastalahteanyt.wordpress.com/
Passionate Traveller http://www.rantapallo.fi/kthetraveller
Pingviinimatkat www.pingviinimatkat.com
Pinjamarjaana www.pinjamarjaana.com
Pinkit korkokengät http://blogit.apu.fi/pinkitkorkokengat/
Pohjoistuuli puhaltaa www.rantapallo.fi/sarsa
Popot pogoillen http://rantapallo.fi/ananas2go
Puistolan bistro Www.puistolanbistro.blogspot.fi
Pumpui www.lily.fi/blogit/pumpui
Pää Pilvissä www.rantapallo.fi/paapilvissa
Pöndekengissä http://www.rantapallo.fi/pondekengissa/
RamSamSaa http://ramsamsaa.blogspot.fi/
Reaching hot www.reachinghot.com
Reason for Season www.reasonforseasn.fi 
ReiseReise http://www.rantapallo.fi/reisereise/ 
Reissuesan matkablogi www.matkablogi.fi 
Rento matkablogi www.rentomatkablogi.net 
Routes and Trips http://www.routesandtrips.com/ 
Rouva Sana www.rouvasana.fi 
Ruokaturisti http://sirpaspoljaric.wordpress.com 
Ruorimies.fi http://www.ruorimies.fi 
Samppanjaa muovimukista www.rantapallo.fi/samppanjaamuovimukista 
SariKoo.fi http://www.sarikoo.fi 
Satu Koo´s Lifestyle http://neitisaippuakupla.blogspot.fi/ 
Scenic Road Hunters http://scenicroadhunters.matkabloggaajat.fi 
Seoulful insight www.seoulfulinsight.blogspot.fi
Siveltimellä http://siveltimella.blogspot.com 
Slow Motion http://somebody-help-me-breathe.blogspot.fi/ 
SNmatkakuvaaja https://sakuva.wordpress.com/ 
Stilettikorkokanta http://stilettikorkokanta.blogspot.fi 
Stralend schrijven www.stralendschrijven.nl 
Sukellus Asiaan www.sukellusasiaan.pallontallaajat.net 
Suloisia Unelmia http://yksipienielefantti.blogspot.fi/ 
Suunnaton http://suunnatonmatkablogi.pallontallaajat.net 
Suvisuo 365 www.annisuvisuo.com 
Sydämessä kasvanut http://kantoniin.blogspot.fi/ 
Syö Matkusta Rakasta www.rantapallo.fi/syomatkustarakasta 
Tarinoiden taival www.tarinoidentaival.fi 
Taru Kalenov http://fitnet.fi/taru 
Tasty Travelissimo www.tastytravelissimo.com 
Terveiset päiväntasaajalta www.starbox.fi/terveisetpaivantasaajalta 
Tiiantai www.tiiantai.fi
To travel is to live http://www.rantapallo.fi/totravelistolive/ 
Travel is My Passion http://travelismypassion.matkabloggaajat.fi/ 
Travel With Kristiina https://www.instagram.com/travelwithkristiina/ 
Travel With Timo www.travelwithtimo.com 
Travelloverblogi www.travelloverblogi.fi 
Tuntematon turisti http://www.rantapallo.fi/tuntematonturisti/ 
Tämä Matka http://www.tamamatka.fi/ 
Täynnä tie on tarinoita-travelblog http://virpihannele.fi/ 
Unelmatrippi http://www.unelmatrippi.fi 
Vagabond Baker http://www.vagabondbaker.com 
Vaihda vapaalle www.vaihdavapaalle.fi 
Walleni.us http://walleni.us/ 
Watia.fi http://watia.fi 
Verteksi http://verteksi.net 
Whattawowworld www.whattawowworld.com 
Viinilaakson viemää www.paulagaston.com 
Vilma Elisabet http://vilma-elisabet.com/ 
With huge passion for life http://www.hugepassionforlife.com 
yhden tähden tähden www.tahdenyhden.blogspot.fi 
Äiti Yrittää www.aitiyrittaa.fi